Маніфест руху науковців та освітян.

Quoted post

Яр Перунич

#5 Re: Відгук

2014-01-15 08:22

#2: Гість2 - Відгук

Я б за межами нашого простору узалі нічого б не брав для реформування, принаймні освіти. Наука-інша тема. Те, що нам пропонує "вільний світ" годиться тільки для низьковартісного суспільства, для рабів. В СРСР навіть двієчник міг орієнтуватися по карті, знав достатньо цікавого зі світу науки і техніки, був навчений думати і втілювати задумане власними руками. Яка користь від теперішньої, знівеченої системи освіти змавпованої з західних зразків? Треба продовжувати розвивати вивірені часом  і устійнені практикою системи освіти, а не користати заради моди з чужоземних набутків.

Ярослав(Микола)Свидрань

http://vk.com/svydran_jar1971

 

Відповіді

Олександр

#15 Re: Re: Відгук

2014-01-20 08:59:56

#5: Яр Перунич - Re: Відгук

"Двієчник... був навчений думати і втілювати задумане власними руками" ? Ярослав, а в якому це СРСР жили Ви? Я такого не пам"ятаю. Західна освіта власне тим і відрізняється, що тут, на так-званому "прогнившому Заході", дітей, ще з 1ого класу вчать критично мислити, відстоювати та аргументувати свою позицію, а не завчовувати і "відтворювати" (copy-paste), так наче подане їм у книжці - святая святих і не підлягає обговоренню.

Андрій

#19 Re: Re: Відгук

2014-01-21 20:39:36

#5: Яр Перунич - Re: Відгук

Фіни чомусь не цюралися взяти за головні прнципи шкільної освіти ті, що були в радянській школі, але реалізували її на сучіасній IT платформі (перші місця у світі). Радянська школа, помічу, була створена в умовах промислової та військової конкуренції з іншими країнами. "Українська система" освіти "створена"  за рахунок радянського спадку, пристосованого до сучасних умов, а саме: відсутності будь-якої мети в країні, процесу накопичення первісного капіталу, що перейшов до процессу монополізації влади бізнес структурами, які не інвестують у розвиток країни ("компрадорська або офшорна олігархія"). "Українська система" має тільки первинні ознаки старої системи, в якої вже практично не залишилося старих кадрів, ліквідовуються підручник, що заснована на старих принципах викладання. Смстема викладання зведена до мінімума зусиль - підготовка до ЗНО. Це не  означає, що ЗНО як система не потрібна, але це верхівка системи освіти - оцінування придбаних знань, а не сама освіта.  Що з цього може слудувати? Для себе я зробил висновок такий: по-перше, необхідно в суспільстві визначити мету освіти, а це без мети самого суспільства не можлливо, по-друге, розпочати співробітництво з Фінляндією для вивчення відмінностей і спільних рис, а також кошторис запровадження системи та його інтегрування з загальною  Європейською системою. Це щодо практичних дій з самоорганізації. :)