Міському голові м. Запоріжжя щодо встановлення пам’ятника Сталіну

Юрко Даревич, Міссіссаґа, Канада
Гість

/ #409

2011-11-17 04:43

Сталін відповідальний за вбивство міліонів невинних людей та за безчисленні інші злочини проти людства. У моєму особистому випадку це включає загибіль в якомусь сибірському концляґері (не знаю де і точно коли), мого діда, греко-католицького священника, отця Василя Матвієйка, пароха села Гумниска в Галичині. Його сталінські посіпаки заарештували і вислали на сибірську каторгу, разом з дружиною Стефанією і наймолодшою донечкою Богданною, коротко після «визволення» Західної України сталінською Червогою Армією 1939 р. Це сталося коли Сталін і його Совєтський Союз були спільниками Гітлєра і його нацистівської Німеччини.
Тут хочу зазначити, що 25 років перед тим, коли російські війська «христіянського» царя Нікалая ІІ на короткий час зайняли Галичину, о. Василя Матвієйка вперше вивезли на Сибір, як і митрополита Андрея Шептицького та багато інших. Але тоді, в час березневої революції в Росії 1917 р. (до загарбання влади большевиками Лєніна) йому вдалось вернутися до Галичини. Не так пощастило за безбожника Сталіна.