ЗНО з української мови

Guest

/ #17

2013-06-12 14:10

на мою думку, ця "петиція" - занадто. завдання були хороші. так, друга сесія не зрівняється з першою своїм рівнем складності завдань з української мови та лінгвістикою тексту. із кількома завданнями до тексту я справді не згідна, оскільки два завдання були двозначними (№30,31). якщо брати до уваги міф про скриньку Пандори, то так, відповідь буде такою, якою була зазначена. але ж завдання по тексту, тому там відповідь може бути іншою (знання/невігластво). так само можна сперечатися з відповіддю до завдання №33. але решта завдань були хорошими, не суперечливими. завдання з літератури були легшими, ніж у першій сесії. але і оцінювання буде відповідним. все залежить від самих абітурієнтів, від кількості ЇХНІХ помилок.

ЗНО приблизно показує рівень знань абітурієнта. ясно, що кілька балів можна втратити через неуважність, хвилювання чи навпаки набрати, вгадавши правильну відповідь. але ж більшість завдань ти не вгадаєш і не завалиш. є різниця між абітурієнтом, який набрав 190, 170, 150 чи 130 балів. якщо ЗНО було б простим, легким, то такої різниці у балах не було б видно, якраз тоді це було б несправедливо.

на те, чи дивиться інструктор на абітурієнта крізь пальці, не впливає те, що він знає його чи ні. + саме для того є два різних інструктори. це все залежить від людського фактора. інструктори також бажають нам добра і хочуть, аби ми поступили, хочуть допомогти. звісно, несправедливим і образливим є те, що декому вдається списати. хотілося б, аби цей процес і справді був такий строгий, яким має бути. але рідко буває все так, як тобі хочеться.

усі формальності мають бути присутніми. те, що ти сидиш ще 30 хв і чекаєш, поки всі формальності нарешті будуть проведені, справді трохи втомлює. але це аж ніяк не впливає на час, який дається тобі для виконання роботи над тестом. стільки часу чекав перед тим всім, то можеш ще потерпіти тих нещасних 20-30 хв.

до ЗНО з англійської мови взагалі не маю ніяких зауважень. воно було складено добре. не можуть же всі завдання бути легкими. звісно, є завдання "між рядками", але таких є 2-3 з 42-ох чи 87-ми. знання з граматики добре показують останні два завдання і твір.

але думка про те, що скласти іспит тим, хто складає ЗНО, є цікавою. і справді ЗНО складають не фахівці. варто лише згадати завдання з біології. але це все лише якісь фантазії, бо тоді не буде ніякої секретності.

але я не розумію, нащо така велика кількість скарг? це все лише призведе до того, що ЗНО відмінять, та й все. кому це потрібно? адже скласти ЗНО є набагато кращим, ніж вступні іспити університету. так є хоч якийсь шанс чесно поступити. за свої помилки потрібно винити лише себе, а не когось іншого. ЗНО - добровільна справа. ніхто не змушує тебе його складати. якщо щось не подобається, то можеш складати вступні іспити до вузу. або ж їдь до іншої країни, де української мови навіть знати не потрібно.