Звернення щодо неприпустимості скасування обов'язкового вивчення мови та історії у вишах

Vell

#26

2015-01-26 22:05

Обов'язково потрібно вивчати українську мову та історію України! Бачимо що твориться у тих частинах України,де були знищені і забуті наша мова та історія! Вчителька української мови та літератури(в іміґрації)

Fiery Lion

#27

2015-01-27 08:37

Ця  шоколадна шлюха разом з кабміном на чолі з Сєнькою вже заїбали. Вони там вже зовсім їбанулись чи що? Жиди їбані.

Лотос

#28

2015-01-27 08:42

Наша влада знову робить все щоб у майбутньому наші діти були задіяні в подібних з сьогоднішніми конфліктах. І так за 23 роки вони поділили населення, а виправляти це нажаль ніхто не поспішає...

Укр

#29

2015-01-27 08:49

Хто не знає своєї історії, не має майбутнього.

Василь Будний

#30

2015-01-27 10:22

Ворог 300 літ забороняв нашу мову, перебріхував історію, отруйним сурогатом підміняв філософію, а тепер напав на нашу країну.
Невже зараз ми добровільно відмовимося від мови, пам’яті, світогляду?
Українські студенти ніколи не стануть онімілими і безтямними забудьками!
Автономія університетів полягає не у скасуванні гуманітарних предметів, не в паперотворчості, коли викладач не має змоги викладати, бо пише безконечні плани і звіти, а в довірі до студента, викладача та їхньої праці. Замість безглуздих реформ, на які немає коштів, подбаймо про те, аби рівень освіти не впав, про фінансове забезпечення університетів у такий складний час, про надання ширших можливостей підвищувати якість навчання,  стажуватися за кордоном, брати участь у конференціях... Василь Будний, Львівський університет Івана Франка

Олеся

#31

2015-01-27 16:23

невже ми дозволимо їм таку поведінку? це в них, знаєте, не те що наглість.. це пошкодження миндалин мозку!


Гість

#32

2015-01-27 21:59

Цей наказ - це ганьба Квіта


Гість

#33 Re:

2015-01-27 22:01

#30: Василь Будний -  

 Дорогий Друже! Дякую, я  теж не мовчу.... Це ганьба!!!! Сидір Кіраль НУБІП України

Яків

#34

2015-01-27 22:39

У час програної інформаційної війни перед окупантом скасовувати  ту мізерну кількість годин вивчення рідної української мови і рідної історії України у вишах може тільки колаборант, або внутрішній шпигун. Якщо, не дай Боже,  вийде така постанова, то вона додасться до того довжелезного списку заборон української мови. Відколи це міністр Квіт почав мавпувати Валуєва? Він що, з глузду з'їхав?


Гість

#35 Re: Якову

2015-01-27 22:45

#34: Яків -  

 Постанова не вийде, а вже вийшла. Правда, не постанова, а наказ міністра.  

СВ

#36

2015-01-28 06:51

Надолужити 11 років за 1 семестр. Важко стриматися від саркастичних коментарів про здібності гуманітаріїв до лічби.

СВ

#37 Re: Re: Якову

2015-01-28 06:53

#35: - Re: Якову 

 На виконання закону "Про вищу освіту" (там, де зменшення навантаження на викладача). "Академічна спільнота" півроку тому від нього тащилася.

СВ

#38

2015-01-28 06:57

Почитав коментарі. Люди, а про середню освіту ви геть забули? В університети приходять не діти, а дорослі люди з загальною середньою освітою.

Більше за те, не всі громадяни України отримують вищу освіту. То де має провадитися патріотичне виховання, вивчення мови та історії? Може таки в школі?


Гість

#39 Re: Re: Re: Якову

2015-01-28 10:15

#37: СВ - Re: Re: Якову 

 А Ви опитали були всю академічну спільноту??? Не було там чим тішитися. 


Гість

#40 Re: відповідь

2015-01-28 10:16

#36: СВ -  

 Українську мову викладали 3 семестри, а не 1. Уявлення не маєте, а пишете. 

СВ

#41 Re: Re: Re: Re: Якову

2015-01-28 12:10

#39: - Re: Re: Re: Якову 

 Ну так, вибачте! Наша акад. спільнота не тішилася через новий закон, вони жвинділа і завивала, як недорізана гієна, що продажна влада його не ухвалює.

Коли я вчився (10 років тому) укр. мова і історія тривали по півроку, філософія - рік. Та тривалість цих курсів ніяк не змінює суті: дітям без знання мови не місце в університеті. так само, як і курсу мови. Крапка.


Гість

#42

2015-01-28 19:13

Прикро, що такий документ з"явився після Революції гідності і водночас у час студентських канікул, коли викладачі не такі пильні.

СВ

#43 Re:

2015-01-28 19:15

#42: -  

 Документ з"явився ВЛІТКУ. Називається Закон "Про вищу освіту". 

Студентка

#44

2015-01-30 09:02

Українська мова у школі і в університеті - це різні речі. У школі це суцільні частини мови, типи речень, будова слова і под., щоправда, ще орфографія і твори-роздуми. В університеті мова - "інструмент професії": складання текстів документів, науковий стиль, риторика, культура дискусії та ін. Три семестри мови професійного спілкування для мене, майбутнього економіста, були дуже корисними. Прикро лише, що тепер я помічаю, як багато помилок у підручниках і в мовленні інших наших викладачів :) Навіщо позбавляти студентів можливості вивчити мову на професійному рівні?

Студент_97

#45 Треба уточнити

2015-01-30 10:50

 Я навчаюсь на спеціальності Інформатика. Загалом, ідея правильна. Проте філософія? Де в житті мені знадобиться знання відмінностей ідей Канта від ідей Декарта? Мову дійсно треба повернути, бо безграмотність відносно рідної мови - це ганьба. Глибина вивчення історії на непрофільних спеціальностях не відрізняється від шкільного курсу. Нащо дублювати те саме? І ще - я не з тих, хто не хоче вчитись. 100 автоматом з історії завдяки семінарам і тестуванням. Просто коли не вистачає годин для профільних занять з програмування, то щось тут не так. Екологія, економіка - шкільних знань цілком достатньо. Я проти пережитків радянського минулого, коли в університеті викладають такі предмети, які аж ніяк не знадобляться. Людину, яка була змушена готуючись до семінарів, читати якусь книжку, вже не захоче відкривати її самостійно. Кожен має дорости сам. Ідеологічна основа патріотичного виховання має починатись з дитсадків і шкіл, а не в університеті. Тут мало що зміниш. Як кажуть, горбатого могила випрямить. Треба щоб діти росли "рівними", а не запустити процес і потім прагнути "лікувати сколіоз" виховання в університеті. Я думаю, ви мене зрозумієте.

СВ

#46 Re: Треба уточнити

2015-01-30 11:17

#45: Студент_97 - Треба уточнити 

 Ви вчитеся на інформатиці, тому з вами порозумітися буде значно простіше. Алгоритм такий:

1. Якщо 

           знання української > 60%

           знання проф. дисциплін > 60%

   тоді  

           ти можеш вступити в університет

  інакше

           чешеш перескладати ЗНО (=вчити українську).

Фінал.

 

ЯК за такої схеми в університетах опиняються люди без знання мови? І чи потрібно витрачати час студента\викладача на вивчення мови, чи може примусити абітуру виконувати попередні умови?

Про правила оформлення документів: це шкільний курс.

"Фахова мова" - хай буде, шмаляйте програму курсу! Але не називайте це "українська", ьо це термінологія, а не укр. мова.

СВ

#47 Re: Треба уточнити

2015-01-30 11:28

#45: Студент_97 - Треба уточнити 

 І ще: один з найвидатніших істориків сучасної України - професор Наталя Яковенко (гугліть за потр.) свого часу сказала: "для того, щоб зробити дітей патріотами, непотрібно щодня їм наказувати "Люби Україну", а треба показати засніжену Говерлу, степи Криму, каньйони Черкащини, показати наскільки живі та суперечливі були історичні діячі - і дитина сама полюбить Україну". Це не цитата - вільний переказ.

Студент_97

#48 Re: Re: Треба уточнити

2015-01-30 11:42

#46: СВ - Re: Треба уточнити 

 Повністю погоджуюсь. Вища освіта - це вища освіта, і вона потребує певного багажу знань. Для мене , по суті, взагалі  фахова мова - англійська. Проте система така, що англійська - 1 пара, а історія - 2 пари, екологія - 2 пари. 1 проти 4. І що я можу вивчити за 1 пару? Мене цікавить, що зі всіх осіб, які вказані в списку під петицією, лише 1 "непрофільний"( не філолог, і не історик), інші - представники різних культурних ГО, і "профільні" люди. А питання стосується якраз непрофільних спеціальностей. А може не треба вирішувати за нас? А може цю думку не підтримують більшість негуманітаріїв, які пережили це все? Збоку, звичайно, напевно видніше, коли ти закінчуєш університет, і розумієш, що біографія Ніцше чи Гегеля, консументи 1 і 2 порядку тобі нікуди не потрібні.

Студент_97

#49 Re: Re: Треба уточнити

2015-01-30 11:47

#47: СВ - Re: Треба уточнити 

 Манера сухого викладання історії: передумови, причини, перебіг, наслідки ніколи не запалять в душі навіть якоїсь іскорки любові до Батьківщини. Поки людина відчуватиме що це історія, а це я, а не я творю історію, ніякого ладу не буде. Це має прийти саме.

Наталія

#50

2015-01-30 12:27

Почуте в школі зазвичай сприймається нами як аксіома: як є так і є.  У студентські ж роки людина здатна глибоко аналізувати ситуацію і приймати вірні рішення.  Саме в ці роки життя людиниі варто вивчати історію та філософію більш глибоко.

Так, вивчаючи глибоко лише технічні предмети у технічних ВУЗах ми матимемо досконалі знання у цьому напрямку, але чи допоможуть нам ці  досконалі знання будувати сильну Україну? Чи не поїдуть потім ці розумні люди за кордон покращувати життя там?

Звісно, що любов до батьківщини закладається не на уроках історії чи мови, а батьками з самого малечку.  Але чому держава, яка хоче жити довго і щасливо сама відмовляється допомогти батькам?

Хоч трішки підхосле коріння рано чи пізно призведе до відмирання усього дерева і не важливо наскільки довгим та міцним це коріння було раніше.