За безпеку дорожнього руху

Звернення громадян за підвищення безпеки руху

На українських дорогах щодня гине 1 велосипедист і 5 пішоходів, отримують травми 27 пішоходів та 4 велосипедисти[1]. Найчастішою причиною ДТП з постраждалими є перевищення швидкості водіями моторизованих транспортних засобів: у 2012 від цього загинули 1 742 особи, травмовано 10 063.

Відповідно, основною причиною смертей та травм на дорогах є дуже висока швидкість автомобілів, і саме цю проблему необхідно вирішувати, щоб люди не гинули на дорогах.

Але законодавчі та будівельні норми, та транспортна політика в Україні, навпаки, сприяють перевищенню безпечної швидкості:

  • дозволена швидкість автомобілів у містах (60 км/год) перевищує європейську норму безпечної швидкості (50 км/год);
  • адміністративна практика ДАІ допускає нештрафоване перевищення швидкості на 20 км/год, що підштовхує водіїв безперешкодно їздити по місту зі швидкістю 80 км/год;
  • дороги та розв’язки проектуються і будуються так, що пішоходам і велосипедистам пересуватися по них небезпечно, а людям з інвалідністю – взагалі неможливо.

Більшість державних та місцевих заходів, що декларуються як „задля підвищення безпеки руху”, не вирішують питання надмірної швидкості автомобілів, а отже, насправді не підвищують безпеку руху. Це підтверджує статистика: з 2011 року кількість ДТП через перевищення швидкості збільшилася на 4,5%, а кількість смертей збільшилася на 8,3%.

Для порівняння, у країнах Євросоюзу саме законодавче обмеження швидкості руху у населених пунктах на рівні 50 км/год, а у густонаселених районах міст до 30 км/год, призвело до зниження смертей від ДТП на 9%. Науково доведено, що у разі наїзду на пішохода чи велосипедиста при такій швидкості, у останніх є шанси вижити. При наїзді на швидкості більше 50 км/год, ці шанси різко зменшуються.

Всесвітня організація охорони здоров’я та інші міжнародні організації рекомендують Україні вживати заходів для зменшення загальної швидкості дорожнього руху, що сприятиме підвищенню безпеки. У травні 2011 року Україна офіційно приєдналася до Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН з метою скорочення людських втрат у дорожньо-транспортних пригодах. Ухвалена урядом Державна цільова програма підвищення безпеки дорожнього руху до 2016 року має цьому сприяти.

Тому ми вимагаємо:

1)   законодавчо обмежити швидкість руху у населених пунктах до 50 км/год, а у густонаселених районах міст – до 30 км/год,

2)   встановити штрафи за перевищення швидкості понад 10%,

3)   законодавчо затвердити норму, яка би передбачала, що при проектуванні і реконструкції дорожніх розв’язок, вулиць та доріг, насамперед, враховувалися потреби пішоходів, людей з інвалідністю та велосипедистів,

4)   про розгляд цієї петиції повідомити представницю у затвердженому законодавством порядку.[1] За даними Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС за 2012 рік, www.sai.gov.ua

 

Підписати петицію

Підписуючи, я надаю Ксенія Семенова право передавати мій підпис тим, хто має повноваження щодо цього питання.

Ви отримаєте лист із посиланням для підтвердження вашого підпису. Щоб забезпечити отримання наших електронних листів, додайте info@petitions247.net до адресної книги або списку надійних відправників.

Будь ласка, зауважте, що ви не можете підтвердити свій підпис, відповівши на це повідомлення.
Платна реклама

Ми покажемо цю петицію 3000 особам.

Дізнатися більше...

Facebook