statement_scientists

Зв'язатися з автором петиції

Відкритий лист-звернення до депутатів Верховної Ради України

2014-01-15 14:01:08

Відкритий лист-звернення

до депутатів Верховної Ради України

 

Шановні народні депутати,

Цим листом хочемо Вам нагадати, що в кінці листопада та протягом грудня минулого року в Україні відбулися події, які не залишили байдужими переважну більшість наших громадян, незалежно від місця проживання та характеру їх зайнятості. Понад вісім тисяч представників української інтелігенції – культури, науки та освіти – вже засвідчили свою позицію, підписавши петиції про солідарність та підтримку вимог Євромайдану, серед яких, зокрема, є:

  • підписання Угоди про асоціацію України з ЄС;
  • звільнення політв’язнів, які утримуються під вартою;
  • припинення насильства та суворе покарання провокаторів, ініціаторів та виконавців побиття мирних демонстрантів;
  • повне перезавантаження чинної влади, яка постійно обманювала народ своїми успіхами, а, насправді, довела країну до дефолту.

Всі, хто підписував попередні петиції, також публічно задекларували, що зобов’язуються добиватися виконання цих вимог всіма способами, доступними громадянському суспільству.

На жаль, жодна з вимог Євромайдану на даний час не виконана, що вже само собою є сигналом про те, що українська влада нас не чує. Більше того, влада пішла ще далі. Не провівши належно розслідування ролі керівництва силових структур у подіях листопада-грудня 2013 року, без покарання винних у цих подіях, на розгляд Верховної Ради було представлено проект Закону про Державний бюджет України на 2014 рік, у якому фінансування силових структур суттєво збільшується. Цей зухвалий факт розцінюється нами як цинізм стосовно вимог суспільства та сигнал до заохочення силових структур і надалі порушувати наші громадянські права і свободи.

Ми добре усвідомлюємо, що державний бюджет – це гроші, які належать усій громаді, буквально кожному громадянину України.  Ми також добре усвідомлюємо, що саме грошима державного бюджету 2013 оплачувалася робота силових структур у подіях листопада-грудня, робота суддів і судів, які судили побитих “Беркутом” демонстрантів. Саме грошима з державного бюджету покриваються витрати за рішення суддів і судів проти нас, громадян України, які пізніше визнаються несправедливими Європейським судом із прав людини. Тому ми не хочемо чекати ще один рік, спостерігаючи, як позичені урядом мільярдні кредити витрачаються на утримання силових структур, до яких немає  довіри і які не підтримуються більшістю українського суспільства.

Ми розуміємо усю складність економічної ситуації в країні і саме тому не наполягаємо на збільшенні фінансування якихось окремих статей бюджету, хоч глибоко переконані, що розвиток освіти і науки, поряд із підтримкою обороноздатності країни, материнства та немічних, є найбільш фундаментальними завданнями кожної держави. Нашою єдиною, але ультимативною вимогою, є формування державного бюджету в інтересах українського суспільства, а не силових структур.

Всі ми, хто підписав цей лист-звернення, заявляємо: якщо Верховна Рада прийме Закон про Державний бюджет України на 2014 рік, який буде не в інтересах громадян України, зокрема, якщо бюджет 2014 передбачатиме збільшення витрат на утримання силових структур, апарату Президента, Уряду та Верховної Ради,  та зменшення витрат на освіту, науку, базове медичне забезпечення та обороноздатність країни, ми залишаємо за собою право на всі доступні нам форми публічного протесту, включно з приєднанням до Всеукраїнського страйку.

 

 

Лист підписали:

Ігор Юхновський, Ярослав Грицак, Максим Стріха, Олексій Рибалко, Іван Вакарчук, Володимир Литовченко, Надія Гула, Віктор Грінченко, Вадим Локтєв, Ігор Мриглод, Сергій Рябченко, Андрій Трохимчук

 

 

 

До відкритого листа-звернення можна приєднатися в режимі on-line за адресою:

http://www.petitions247.net/open_letter#form


Андрій Трохимчук



Поширити цю петицію

Допоможіть цій петиції набрати більше підписів.

Як просувати петицію?

  • Поділіться петицією на своєму Фейсбуці, на стіні та у групах, пов'язаних з вашою темою.
  • Зконтактуйте зі своїми друзями
    1. Напишіть повідомлення і поясніть, чому ви підписали цю петицію, тому що люди будуть більше хотіти підписати її, якщо вони зрозуміють, чому важлива ця тема.
    2. Копіюйте і вставте веб-адресу петиції у повідомлення.
    3. Send the message using email, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram and LinkedIn.