Про покращення фінансового положення лікарів України

Згідно Конституції України (ст. 4 "Основні принципи охорони здоров'я"), охорона  здоров'я визнається одним із пріоритетних напрямів державної політики та є одним із основних факторів національної безпеки країни. Як задекларовано, "визнання охорони  пріоритетним напрямом діяльності суспільства і держави є одним з головних чинників виживання та розвитку народу України". 

        Ефективність  праці будь-якої людини залежить від рівня її мотивації, яка грунтується на фінасових результатах ії праці та можливостей для професійного та особистого розвитку.  Наднизький у порівнянні із середніми зарплатами лікарів в світі рівень офіційного доходу українських лікарів, а також відсутність адекватного фінансування галузі призвели до катастрофічного зниження якості медичної допомоги в країні.        

      Сильним демотивуючим фактором для працівників медичної галузі, які присвятили понад 8-9 років свого життя отриманню вищої освіти, та мають самий високий рівень професійної відповідальності - за людське життя та здоров'я, є той факт, що професія лікаря очолює ганебний рейтинг самих низьких зарплат в Україні.  Український лікар - це самий низькооплачуваний фахівець в світі.  Відсутність уваги держави до тих, хто береже та повертає здоров’я народу України, стало запорукою цілої низки соціально-медичних проблем.

     З метою надання населенню України гарантованої Конституцією медичної допомоги европейської якості,  яка вимагається від лікарів України, прошу в порядку законодавчої ініціативи внести до Верховної Ради України законопроект про:

1. підвищення посадових окладів лікарів до рівня середніх зарплат европейських фахівців медичної галузі;

2. створення умов для легального отримання лікарями високого доходу від професійної діяльності в залежності від кількісно-якісних показників роботи;

3. видачу ліцензії на приватну медичну практику лікарям після успішного закінчення інтернатури;

4. спрощення процедури отримання ліцензії на приватну медичну практику лікарями будь-якої категорії та стажу роботи;

5. організація при медичних університетах навчально-консультативних центрів з питань відкриття та ведення приватної медичної практики.

 

 


Віктор Валерійович Труш    Зв'язатися з автором петиції

Підписати петицію

Підписуючи, я надаю Віктор Валерійович Труш право передавати мій підпис тим, хто має повноваження щодо цього питання.

Ви отримаєте лист з посиланням для підтвердження вашого підпису. Щоб забезпечити отримання наших електронних листів, додайте info@petitions247.net до адресної книги або списку надійних відправників.

Платна реклама

Ми покажемо цю петицію 3000 особам.

Facebook